خرید بهترین و قویترین سموم قارچ کش کشاورزی

خرید انواع سم قارچ کش، موجب تضمین کیفیت محصولات گیاهی می شود. کاربرد سموم برای از بین بردن قارچ های گیاهی که باعث بروز اختلال در گیاهان می شوند، بسیار مفید است. تجربه نشان می دهد آفت گیاهی با ایجاد بیماری درمحصولات کشاورزی، سالانه خسارات فراوانی وارد می کند. یکی از این آفت ها که بسیار شایع می باشد، قارچ های بیماری زا می باشند که سهم زیادی دارند و مهمترین نوع سرایت بیماری گیاهی بیشتر مربوط به قارچ های بیماری زا است. یکی از بیماری های شایع، سفیدک کرکی سیب زمینی می‌باشد.

 

قارچ کش سیستمیک، موجب از بین رفتن سموم محصولات گیاهی شده و خرید سم قارچ کش قوی، موجب می شود که این بیماری در مزارع کاهش پیدا کند. برای استعلام قیمت و خرید قویترین سم قارچ کش، می‌توانید از طریق شرکت بردیا کشت اقدام نمایید.

 

خرید بهترین و قویترین سموم قارچ کش در مصارف کشاورزی سبب می شود تا به شکلی تاثیر گذار این آفت و بلای خانمانسوز به کلی از مزرعه و باغات ما ریشه کن شود و یا به واسطه آن در مرحله های مختلف بتوان قارچ پدیدار شده در مزارع را تحت کنترل در آورد یا از به وجود آمدن آن به کلی جلو گیری شود. این اتفاق خود نیاز به یک علم بسیار قوی دارد که در زمان خرید بهترین نمونه آن می توان از متخصص مربوطه اطلاعات لازمه را کسب کرد و در مراحل کار مورد استفاده قرار داد.

 

خرید بهترین و قویترین سموم قارچ کش کشاورزی

فروش ویژه سم قارچ کش کابریودو

سم کابریودو در بین سموم قارچ کش از جمله موارد تاثیر گذار به شمار می آید. سم کابریودو، قارچ کشی می‌باشد که متشکل از دو ماده تاثیر گذار پیراکلواستروبین و دیمتومورف می باشد که با خاصیت حفاظتی و درمانی که دارد، عمل تحرک در گیاه را به صورت کاملا سیستمیک موضعی اجرا می کند. این عمل در این سم برای کنترل بیماری آلترناریای گوجه فرنگی ثبت شده است. مواد متشکل در این سم هر یک به گونه‌ای، تاثیر گذاری خود را به مرحله اجرا می گذارند. برای مثال پیراکلواستروبین عمل بازدارنده تولید انرژی را در غشای داخلی انجام می دهد که در نتیجه سبب توقف تولید ATP شده و در نهایت تولید انرژی می کند.

 

دیمتومورف در نوبه خود از جمله بازدارنده فعالیت اسید سینامیک می باشد که در نهایت منجر به زوال دیواره سلول قارچ می شود. قارچ ها در مرحله پدیداری و تشکیل شدن اووسپور و اسپورانژیوسپور نسبت به دیمتومورف کاملا حساس می باشند. اگر قبل از اینکه به مرحله هاگ زایی برسد استفاده شود، از تولید کامل آن جلو گیری می شود.

 

برای مدیریت و مقاومت در گیاهان از اینکه در هر فصل بیش از سه بار کابریودو مورد استفاده قرار گیرد، می‌بایست خود داری شود. لازم به ذکر است که در صورت استفاده به موقع و منظم می توان برخی از علائم مفید را در گیاهان مشاهده کرد که برای مثال گیاه گوجه فرنگی را مورد بحث قرار خواهیم داد.

 

 • افزایش بسیار زیاد سرسبزی و شادابی بوته های گوجه فرنگی که تماما در اثر افزایش فرایند فتوسنتز به وجود می آید.
 • بالا رفتن عملکرد گیاه و کیفیت محصول مانند (رنگ گیری قوی در گوجه فرنگی)
 • افزایش و بالا رفتن مقاومت در برابر عوامل محیطی و تنش های به وجود آمده مانند (سرمازدگی، گرمای شدید و خشکی)

 

فروش ویژه سم قارچ کش کابریودو

 

 

تذکر :

بیماری آلترناریا را می توان به عنوان یکی از شایع ترین بیماری های قارچی در بین مزارع و گیاه گوجه فرنگی برشمرد. در نگاهی دیگر، این امکان برای کشاورز وجود ندارد که زمان رخداد این بیماری را پیش بینی کند و با بروز آن میزان خسارت تا حد بسیار زیادی بالا می رود. به همین منظور، بهترین راه حل مبارزه با یک چنین مشکلی گام به گام پیش روی با نظر متخصصین بالقوه در این زمینه می باشد. تمامی متخصصین نظر به این دارند که سم کابریودو به صورت کاملا پیش گیری مورد استفاده قرار گیرد تا تاثیر بیشتری به همراه داشته باشد.

 

به صورت کلی، امکان بروز بیماری در برخی از شرایط در مزارع وجود دارد. در ادامه این مطلب به تعدادی از آن ها اشاره می کنیم تا در صورت برخورد با یک چنین مشکلاتی بتوان عوامل پیشگیری را اعمال کرد.

 

 • دوره های پشت سر هم در خشکی و بارندگی
 • افزایش بیش از حد تنش های محیطی که از جمله آن خشکی می باشد
 • پدیدار شدن آفات
 • نداشتن برنامه دقیق و مشخص برای مدیریت تغذیه صحیح در گیاه

 

فروش ویژه سم قارچ کش کابریودو

توضیحاتی در مورد سم قارچ کش دومارک ( تترا کونازول )

یکی از مشکلات رایج در تمامی درختان سیب، سفیدک پودری می باشد که در تمام مناطق جهان که پرورش سیب صورت می پذیرد، وجود دارد. در کشوری مانند ایران نیز از جمله مشکلات اساسی و بسیار مهم در پرورش و تولید این میوه به شمار می آید. برای کنترل و جلو گیری از روند رشد و ادامه دار بودن این بیماری در بین درختان و باغات سیب، به صورت آزمایشی در دو استان اصفهان و خراسان رضوی مورد تست قرار گرفت که در این تست تمامی مراحل مورد بررسی قرار گرفت. از جمله این موارد سن درخت، نوع پاشش، میزان پاشش و برخی موارد دیگر که در فرآیند این آزمایش مشخص شد که قارچ کش دومارک 3/ گرم در لیتر، تاثیر بسیار مطلوبی بر روی کنترل بیماری های قارچی دارد. طبق نظر گیاه پزشکان، قارچ کش دومارک برای کنترل بیماری سفیدک سیب درختی لازم بوده و توصیه می شود.

 

در صورتی که نظر به تهیه و استفاده از این قارچ کش را دارید و در خصوص آن اطلاعات کافی را در دست ندارید، می توانید با متخصصین مربوطه و یا دکتر گیاه پزشک در این خصوص مشورت های لازمه را انجام داده و در مورد میزان و نحوه مصرف و زمان مصرف آن نیز اطلاعات کافی را کسب کرد تا در این باره بتوان بهترین نتیجه را به همراه داشت و باغات خود را هر گونه قارچ یا آفات دیگری کاملا پاکسازی کرد.

 

توضیحاتی در مورد سم قارچ کش دومارک ( تترا کونازول )

قویترین قارچ کش سیستمیک اگریفوس 40 درصد

به صورت کلی، قویترین نوع قارچ کش سیستمیک اگریفوس 40% دارای دو نوع عنصر اصلی فسفر و پتاسیم می باشد که سبب تولید شدن فیتوآلکسین ها و پروتئین هایی در گیاهان می شود. این دو عنصر کار حمله کردن به عوامل بیماری زا را برعهده دارند. همچنین سیستم ایمنی و مقاومتی را در گیاهان افزایش داده که این کار سبب کاهش بیماری و قارچ در گیاه می شود.

 

در این میان برخی از بیماری ها هستند که به واسطه سم قارچ کش اگریفوس، قابل کنترل می باشند. در ادامه به تعدادی از آنها اشاره خواهیم کرد.

 • سفیدک داخلی در تمامی گیاهان
 • پوسیدگی طوقه و ریشه و گموز در دختان میوه
 • پوسیدگی طوقه در درختان مرکبات و درختان میوه و بسیاری از درختچه های زینتی
 • برطرف کردن لکه سیاه سیب، و یا آتشک گلابی و سیب
 • سیب زمینی و گوجه و فلفل

 

قارچ کش سیستمیک اگریفوس 40 درصد علاوه براینکه خاصیت قارچ کشی را به همراه دارد، نقش تغذیه‌ای بسیار خوبی هم برای گیاهان و درختان دارد.

 

قویترین قارچ کش سیستمیک اگریفوس 40 درصد

آشنایی و طریقه استفاده از قارچ کش ها

برای اینکه بتوان بهترین نمونه از قارچ کش ها را در دستور کار خود داشته باشید، در ابتدا می بایست نوع قارچ به وجود آمده را مشخص کنید که از نمونه سطحی بوده یا نوع قارچ درونی می باشد. سپس نحوه تاثیر گذاری هر کدام از سموم قارچ کش را مورد بحث و بررسی قرار دهید. به همین منظور، باید بدانید که مقدار مصرف در گیاهان مختلف متغییر می باشد. قارچکش ها موارد مصرف متنوعی دارند که در این جا به برخی از آن ها اشاره خواهیم کرد.

 

 1. ضد عفونی بذر فله گیاهان به منظور جلوگیری از بروز قارچ
 2. سمپاشی اندام های هوایی
 3. سم برای بذر قرار گرفته در قوطی
 4. سمپاشی مزارع بعد از برداشت
 5. ضدعفونی کردن خاک قبل از کاشت به عنوان پیشگیری و ضدعفونی قطعات سیب زمینی در معرض بیماری

 

برای رسیدن به نتیجه مطلوب می بایست این قارچکش حتما قبل از پدیداری علائم بیماری به کار گرفته شود. همچنین لازم به ذکر است که بذر ضد عفونی شده توسط تمامی قارچ کش ها و این قارچکش ها را نباید مورد مصرف خوراکی قرار داد. ضمنا برخی از قارچکش ها با ترکیبات قلیایی هیچ سازگاری ندارند و با روغن ها مخلوط نمی شوند. اگر بعد از سمپاشی روغنی تابستانه مورد مصرف قرار گیرد، سبب خسارات بسیاری در میوه ها، برگ ها و خسارات دیگری می شود.

 

آشنایی و طریقه استفاده از قارچ کش ها

قویترین سم قارچ کش رانمن

در بین تمامی سموم قارچ کش موجود در بازار، سم رانمن به عنوان یک مورد پیشنهادی جدا به شمار می آید که کارآیی آن را نمی توان با دیگر نمونه های مشابه در یک راستا قرار داد. به این دلیل که این قارچ کش با نفوظ به اندام های هوایی گیاه، سیستم قارچ را به کلی منحل کرده و قادر خواهد بود که قارچ به وجود آمده را در هر مرحله‌ای که باشد، تحت کنترل خود در آورد.

 

همان گونه که برخی از بیماری های قارچ پدید آمده قادر هستند طی مدت 24 ساعت گیاه را از پا در آورند، در این راستا قارچ کش رانمن نیز قادر می باشد که ظرف مدت کمتر از 24 ساعت این آفت را متوقف کرده و مزرعه را تحت کنترل خود در آورد. نمونه اصل این سم در قوطی های 250 سی سی، تولید کشور فرانسه می‌باشد که کاملا به صورت وارداتی در کشور ما موجود می‌باشد.

 

قویترین سم قارچ کش رانمن

قویترین سموم قارچ کش گیاهان آپارتمانی

در بین گیاهان آپارتمانی، اغلب نوعی قارچ به وجود می آید که در کوتاه ترین زمان ممکن قادر می باشد تا تمامی گل ها و گیاهان را خشک و نابود سازد. حال این سوال برای برخی از مصرف کنندگان به وجود می آید که آیا می توان قارچ کشی که در مزارع مورد استفاده قرار می گیرد را برای گیاهان آپارتمانی نیز مورد استفاده قرار داد؟

 

به پاسخ این سوال قطعا باید جواب نه داد. چرا که گل ها در مقایسه با گیاهان مزارع از توان و مقاومت کمتری برخوردار می باشند و با کوچکترین اشتباه یا تزریق سم، با خشک شدن کامل آن ها رو به رو خواهیم شد. به همین دلیل، در ابتدا می بایست نوع قارچ آن مشخص شود و در صورت آگاهی نداشتن می بایست با متخصص مربوطه مشورت لازمه صورت پذیرد تا به نتیجه مطلوبی دست پیدا کنیم.

 

قویترین سموم قارچ کش گیاهان آپارتمانی

ارزیابی تاثیر سم قارچ کش در کنترل بیماری نخود

بیماری برق زدگی را می توان یکی از مهمترین بیماری ها در گیاه نخود بر شمرد. آلودگی های اولیه که در این گیاه پدیدار می شود اغلب از بذر و بقای گیاهان آلوده می باشد که گیاه نخود مربوطه را درگیر کرده است. در ادامه آلودگی ثانویه به واسطه اسپورهای غیر جنسی قارچ می باشد که بر روی اندام های هوایی گیاه قرار گرفته و آن را درگیر می سازد.

 

گیاه نخود در بین گیاهان از مقاومت کمتری برخوردار می باشد و حتی الامکان می بایست نکات پیشگیری اعمال شود تا در کمترین حالت نیاز به استفاده از سموم باشد. در بسیاری از مواقع سمومی از قبیل کاپیتان، تریدمورف، مانکوزب، کلروتالونبل و برخی موارد دیگر تاثیر گذاری خوبی را در کنترل قارچ این گیاه از خود بر جای گذاشته‌اند. اما به دلیل مقاومت کم این گیاه به نسبت دیگر نمونه‌ها، می بایست در مصرف سموم دقت زیادی صورت پذیرد تا گیاه سوزی اعمال نشود.

 

ارزیابی تاثیر سم قارچ کش در کنترل بیماری نخود

بهترین قارچ کش برای مزارع کدام است

در نگاه کلی این سوال برای تمامی کشاورزان و باغداران به وجود می آید که بهترین سم قارچ کش برای محصولات مزرعه کدام است؟ در ابتدا می بایست به این سوال اینگونه پاسخ داد که، در ابتدا می بایست از کود های فله حیوانی و یا نمونه های خام آن ها دوری کرد و تحت هیچ شرایطی مورد استفاده قرار نداد. به این دلیل که این کود ها در سالن های مرغداری و یا گاوداری ها به اغلب بیماری ها آلوده شده‌اند و با ورود آن ها به مزارع تشدید شده و خاک و گیاه ما را در بر می گیرد. در مرحله دوم، دوری کردن از کود های شیمیایی بوده که به واسطه آن ها گیاهان توان خود را از دست می دهند. همچنین بستر مناسبی برای رشد بیماری های قارچی و دیگر عوامل فرآهم می شود.

 

حال به جای تمامی موارد ذکر شده که ممانعت شد در مصرف آن ها، می بایست از کودهای فرآوری شده حیوانی یا مرغی استفاده کرد. به این دلیل که در زمان غنی سازی این کودها تمامی مراحل استرلیزه سازی صورت می پذیرد. تمامی این موارد به منظور جلوگیری از ورود قارچ به مزارع بود. در ادامه می بایست با پدیداری قارچ در مزارع اول نمونه آن را مشخص کرد و حدالامکان با کم کردن آبیاری سعی بر کنترل آن داشت.

 

در ادامه می بایست برای قارچ های درونی از قارچ کش اینفنیتو یا رانمن بهره برد. به این دلیل که تاثیر گذاری بالایی دارند و در قارچ های سطحی نیز با توجه به نوع گیاه از خانواده قارچ کش ها استفاده کرد. لازم به ذکر است در استفاده از قارچ کش ها حتما نمونه سطحی یا عمقی آن مشخص شود. توصیه اکید به کشاورزان این است که در زمان بروز مشکل یا در زمان خرید سم مورد نظر، حتما به مراکز معتبر مراجعه کرده و یا از متخصصین قوی مشورت های لازمه را کسب کنند.

 

بهترین قارچ کش برای مزارع کدام است

2

  • سلام بله با مشاوران فروش ما ارتباط بگیرید و درخواست بگذارید. انجام میشود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما