کشت و صنعت بردیا
خانه / سم قارچ کش / خرید بهترین و قویترین سموم قارچ کش کشاورزی

خرید بهترین و قویترین سموم قارچ کش کشاورزی

خرید بهترین و قویترین سموم قارچ کش در مصارف کشاورزی سبب می شود تا به شکلی تاثیر گذار این آفت و بلای خانمانسوز به کلی از مزرعه و باغات ما ریشه کن شود و یا به واسته آن در مرحله های مختلف بتوان قارچ پدیدار شده در مزارع را تحت کنترل در آورد یا از به وجود آمدن آن به کلی جلو گیری شود. که این خود نیاز به یک علم بسیار قوی دارد که در زمان خرید بهترین نمونه آن می توان از متخصص مربوطه اطلاعات لازمه را کسب کرد، و در مراحل کار مورد استفاده قرار داد.

سموم قارچ کش

فروش ویژه سم قارچ کش کابریودو

سم کابریودو در بین سموم قارچ کش از جمله موارد تاثیر گذار به شمار می آید. سم کابریودو قارچ کشی می باشد که متشکل از دو ماده موثره و تاثیر گذار  ( پیراکلواستروبین ) و ( دیمتومورف ) می باشد که با خاصیت حفاظتی، و درمانی که دارد عمل تحرک در گیاه را به صورت کاملا سیستمیک موضعی اجرائی می کند که این عمل در این سم برای کنترل بیماری آلترناریای گوجه فرنگی ثبت شده است. مواد متشکل شده در این سم هر یک به گونه ای تاثیر گذاری خود را به مرحله اجرا می گذارند که برای مثال پیراکلواستروبین عمل بازدارنده تولید انرژی را در غشای داخلی انجام می دهد که در نتیجه سبب توقف تولید ATP شده و در نهایت تولید انرژی می کند.

دیمتومورف در نوبه خود از جمله بازدارنده فعالیت اسید سینامیک می شود که در نهایت منجر به زوال دیواره سلول قارچ می شود. قارچها در مرحله پدیداری و تشکیل شدن اووسپور و اسپورانژیوسپور نسبت به دیمتومورف کاملا حساس می باشند و اگر قبل از اینکه به مرحله هاگ زایی برسد استفاده شود از تولید کامل آن جلو گیری می شود. و برای مدیریت و مقاومت در گیاهان از اینکه در هر فصل بیش از سه بار کابریودو مورد استفاده قرار گیرد می بایست خود داری شود. و در صورت استفاده به موقع و منظم می توان برخی از علائم مفید را در گیاهان مشاهده کرد که برای مثال گیاه گوجه فرنگی را مورد بحث قرار خواهیم داد.

 • افزایش بسیار زیاد سرسبزی و شادابی بوته های گوجه فرنگی که تماما در اثر افزایش فرایند فتوسنتز به وجود می آید.
 • بالا رفتن عملکرد گیاه و کیفیت محصول مانند (رنگ گیری قوی در گوجه فرنگی)
 • افزایش و بالا رفتن مقاومت در برابر عوامل محیطی و تنش های به وجود آمده مانند (سرمازدگی، گرمای شدید و خشکی)

سموم قارچ کش

تذکر :

بیماری آلترناریا را می توان به عنوان یکی از شایع ترین بیماریهای قارچی در بین مزارع و گیاه گوجه فرنگی برشمرد. در نگاهی دیگر این امکان برای کشاورز وجود ندارد که زمان رخداد این بیماری را پیش بینی کند، و با بروز آن میزان خسارت تا حد بسیار زیادی بالا می رود. به همین منظور بهترین راه حل مبارزه با یک چنین مشکلی گام به گام پیش روی با نظر متخصصین بالقوه در این زمینه می باشد که تمامی متخصصین نظر به این دارند که سم کابریودو به صورت کاملا پیش گیری مورد استفاده قرار گیرد تا تاثیر بیشتری را به همراه داشته باشد.

به صورت کلی امکان بروز بیماری در برخی از شرایط در مزارع وجود دارد که در ادامه این مطلب به تعدادی از آنها اشاره ای می کنیم، که در صورت برخورد با یک چنین مشکلاتی بتوان عوامل پیشگیری را اعمال کرد.

 • دوره های پشت سر هم در خشکی و بارندگی
 • افزایش بیش از حد تنش های محیطی که از جمله آن خشکی می باشد
 • پدیدار شدن آفات
 • نداشتن برنامه دقیق و مشخص برای مدیریت تغذیه صحیح در گیاه

سموم قارچ کش

توضیحاتی در مورد سم قارچ کش دومارک ( تترا کونازول )

یکی از مشکلات رایج در تمامی درختان سیب سفیدک پودری می باشد که در تمام مناطق جهان که پرورش سیب صورت می پذیرد وجود دارد. و در کشوری مانند ایران از جمله مشکلات اساسی و بسیار مهم در پرورش و تولید این میوه به شمار می آید. و برای کنترل و جلو گیری از روند رشد و ادامه دار بودن این بیماری در بین درختان و باغات سیب، به صورت آزمایشی در دو استان اصفهان و خراسان رضوی مورد تست قرار گرفت، که در این تست تمامی مراحل مورد بررسی قرار گرفت، که از جمله موارد سن درخت، نوع پاشش، میزان پاشش و برخی موارد دیگر، که در فرآیند این آزمایش مشخص شد که قارچ کش دومارک ۳/ گرم در لیتر تاثیر بسیار مطلوبی بر روی کنترل بیماری های قارچی دارد. و طبق نظر گیاه پزشکان قارچ کش دومارک برای کنترل بیماری سفیدک سیب درختی لازم بوده و توصیه می شود. و در صورتی که نظر به تهیه و استفاده از این قارچ کش را دارید و در خصوص آن اطلاعات کافی را در دست ندارید می بایست با متخصصین مربوطه و یا دکتر گیاه پزشک در این خصوص مشورت های لازمه را انجام داده و در مورد میزان و نحوه مصرف و زمان مصرف آن نیز اطلاعات کافی را کسب کرد تا در این باره بتوان بهترین نتیجه را به همراه داشت و باغات خود را هر گونه قارچ یا آفات دیگری کاملا پاکسازی کرد.

سموم قارچ کش

قویترین قارچ کش سیستمیک اگریفوس ۴۰ درصد

به صورت کلی قویترین نوع قارچ کش سیستمیک اگریفوس ۴۰% دارای دو نوع عنصر اصلی فسفر و پتاسیم می باشد که سبب تولید شدن فیتوآلکسینها و پروتئینهایی در گیاهان می شود که این دو عنصر کار حمله کردن به عوامل بیماری زا را برعهده دارند، و در ادامه آن نیز به صورت کلی سیستم ایمنی و مقاومتی را در گیاهان افزایش داده که این کار سبب کاهش بیماری و قارچ در گیاه می شود. در این میان برخی از بیماریها هستند که به واسطه سم قارچ کش اگریفوس قابل کنترل می باشند که در ادامه به تعدادی از آنها اشاره خواهیم کرد.

 • سفیدک داخلی در تمامی گیاهان
 • پوسیدگی طوقه و ریشه و گموز در دختان میوه
 • پوسیدگی طوقه در درختان مرکبات و درختان میوه و بسیاری از درختچه های زینتی،
 • برطرف کردن لکه سیاه سیب، و یا آتشک گلابی و سیب،
 • سیب زمینی و گوجه و فلفل

قارچ کش سیستمیک اگریفوس ۴۰ درصد علاوه براینکه خاصیق قارچ کشی را به همراه دارد، نقش تغذیه ای بسیار خوبی هم برای گیاهان و درختان به همراه دارد.

سموم قارچ کش

آشنایی و طریقه استفاده از قارچ کش ها

برای اینکه بتوان بهترین نمونه از قارچ کش ها را در دستور کاری خود داشته باشیم، در ابتدا می بایست نوع قارچ به وجود آمده را مشخص کرد که از نمونه سطحی بوده یا نوع قارچ درونی می باشد. و سپس نحوه تاثیر گذاری هر کدام از سموم قارچ کش را مورد بحث و بررسی قرار داد. و به همین منظور مقدار مصرف در گیاهان مختلف متغییر می باشد. قارچکش ها موارد مصرف متنوعی دارند که در این جا به برخی از آنها اشاره خواهیم کرد.

 1. ضد عفونی بذر فله گیاهان به منظور جلوگیری از بروز قارچ
 2. سمپاشی اندامهای هوایی،
 3. سم برای بذر قرار گرفته در قوطی
 4. سمپاشی مزارع بعد از برداشت،
 5. ضدعفونی کردن خاک قبل از کاشت به عنوان پیشگیری و ضدعفونی قطعات سیب زمینی در معرض بیماری

برای رسیدن به نتیجه مطلوب می بایست این قارچکش حتما قبل از پدیداری علائم بیماری به کار گرفته شود. و لازم به ذکر است که بذور ضد عفونی شده توسط تمامی قارچ کش ها و این قارچکش را نباید مورد مصرف خوراکی قرار داد. ضمنا برخی از قارچکش ها با ترکیبات قلیایی هیچ سازگاری ندارند و با روغن ها مخلوط نمی شوند. و اگر بعد از سمپاشی روغنی تابستانه مورد مصرف قرار گیرد سبب خسارات بسیاری در میوه ها و برگها و سوزندگی و خسارات دیگری می شود.

سموم قارچ کش

 قویترین سم قارچ کش رانمن

در بین تمامی سموم قارچ کش موجود در بازار سم رانمن به عنوان یک مورد پیشنهادی جدا به شمار می آید، که کارآیی آن را نمی توان با دیگر نمونه های مشابه در یک راستا قرار داد. به این دلیل که این قارچ کش با نفوظ به اندام های هوایی گیاه سیستم قارچ را به کلی منحل کرده و قادر خواهد بود که قارچ به وجود آمده را در هر مرحله ای که باشد تحت کنترل خود در آورد. همان گونه که برخی از بیماری های قارچ پدید آمده قادر هستند طی مدت ۲۴ ساعت گیاه را از پا در آورند، در این راستا قارچ کش رانمن نیز قادر می باشد که ظرف مدت کمتر از ۲۴ ساعت این آفت را موقف کرده و مزرعه را تحت کنترل خود در آورد. نمونه اصل این سم در قوطی های ۲۵۰ سی سی، تولید کشور فرانسه می باشد که کاملا به صورت وارداتی در کشور ما موجود است.

سموم قارچ کش

قویترین سموم قارچ کش گیاهان آپارتمانی

در بین گیاهان آپارتمانی اغلب نوعی قارچ به وجود می آید که در کوتاه ترین زمان ممکن قادر می باشد تا تمامی گل ها و گیاهان را خشک و نابود سازد. حال این سوال برای برخی از مصرف کنندگان به وجود می آید که آیا می توان قارچ کشی که در مزارع مورد استفاده قرار می گیرد را برای گیاهان آپارتمانی نیز مورد استفاده قرار داد؟ به پاسخ این سوال قطعا باید جواب نه داد. چرا که گل ها در مقایسه با گیاهان مزارع از توان و مقاومت کمتری برخوردار می باشند و کوچکترین اشتباهی یا تزریق سم، با خشک شدن کامل آنها رو به رو خواهیم شد. به همین دلیل در ابتدا می بایست نوع قارچ آن مشخص شود و در صورت آگاهی نداشتن می بایست با متخصص مربوطه مشورت لازمه صورت پذیرد تا به نتیجه مطلوبی دست پیدا کنیم.

سموم قارچ کش

ارزیابی تاثیر سم قارچ کش در کنترل بیماری نخود

بیماری برق زدگی را می توان یکی از مهمترین بیماریها در گیاه نخود بر شمرد. آلودگی های اولیه که در این گیاه پدیدار می شود اغلب از بذر و بقای گیاهان آلوده می باشد که گیاه نخود مربوطه را درگیر کرده است. و در ادامه آلودگی ثانویه به واسطه اسپورهای غیر جنسی قارچ می باشد که بر روی اندامهای هوایی گیاه قرار گرفته و آن را درگیر می سازد. گیاه نخود در بین گیاهان از مقاومت کمتری نیز برخوردار می باشد و حتی الامکان می بایست نکات پیشگیری اعمال شود تا در کمترین حالت نیاز به استفاده از سموم باشد. در بسیاری از مواقع سمومی از قبیل کاپیتان، تریدمورف، مانکوزب، کلروتالونبل و برخی موارد دیگر تاثیر گذاری خوبی را در کنترل قارچ این گیاه از خود بر جای گذاشته اند. اما به دلیل مقاومت کم این گیاه به نسبت دیگر نمونه ها می بایست در مصرف سموم دقت زیادی صورت پذیرد تا گیاه سوزی اعمال نشود.

سموم قارچ کش

بهترین قارچ کش برای مزارع کدام است

در نگاه کلی این سوال برای تمامی کشاورزان و باغداران به وجود می آید که بهترین سم قارچ کش برای محصولات مزرعه کدام است. در ابتدا می بایست به این سوال اینگونه پاسخ داد که، در ابتدا می بایست از کودهای فله حیوانی و یا نمونه های خام آنها دوری کرد و تحت هیچ شرایطی مورد استفاده قرار نداد. به این دلیل که این کود ها در سالن های مرغداری و یا گاوداری ها به اغلب بیماری ها آلوده شده اند، و با ورود آنها به مزارع تشدید شده و خاک و گیاه ما را در بر می گیرد. در مرحله دوم دوری کردن از کودهای شیمیایی بوده که به واسطه آنها گیاهان توان خود را از دست می دهند. و بستر مناسبی برای رشد بیماری های قارچی و دیگر عوامل فرآهم می شود.

سموم قارچ کش

حال به جای تمامی موارد ذکر شده که ممانعت شد در مصرف آنها، می بایست از کودهای فرآوری شده حیوانی یا مرغی استفاده کرد. به این دلیل که در زمان غنی سازی این کودها تمامی مراحل استرلیزه سازی صورت می پذیرد. تمامی این موارد به منظور جلو گیری از ورود قارچ به مزارع بود. در ادامه می بایست با پدیداری قارچ در مزارع اول نمونه آن را مشخص کرد و حدالامکان بتا کم کردن آبیاری سعی بر کنترل آن داشت و در ادامه می بایست برای قارچ های درونی از قارچ کش اینفنیتو یا رانمن بهره برد به این دلیل که تاثیر گذاری بالایی دارند، و در قارچ های سطحی نیز با توجه به نوع گیاه از خانواده قارچ کش ها استفاده کرد. لازم به ذکر است در استفاده از قارچ کش ها حتما نمونه سطحی یا عمقی آن مشخص شود. و توصیه اکید به کشاورزان اینکه در زمان بروز مشکل، یا در زمان خرید سم مورد نظر حتما به مراکز معتبر مراجعه کرده و یا از متخصصین قوی مشورت های لازمه را کسب کنند.

سموم قارچ کش

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
مدیر فروش: آقای زارع
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09129286290
پست الکترونیکی: baradiatrade92@gmail.com

مطلب پیشنهادی

خرید سم قارچ کش

خرید سم قارچ کش جهت مصارف مزارع

خرید سم قارچ کش در زمان بروز بیماریهای قارچی برای گیاهان یکی از نکاتیست که …

کانال تلگرام